Gdzie warto mieszkać? Chludowo (gm. Suchy Las) – mała miejscowość z dużym potencjałem

Chludowo - nowe domy przy lesieDom z widokiem na las. Szkoły i przedszkole w miejscowości. Łatwy dostęp do miejskich udogodnień. Tak się mieszka w Chludowie.

Spokojna, niepozorna wieś pod Poznaniem staje się wymarzonym miejscem pod budowę domu zaraz przy lesie. Zachodnia Obwodnica Poznania przebiegająca w odległości kilku minut drogi od domu to istotny plus tej lokalizacji. Dzięki obwodnicy można szybko dotrzeć do innych miejscowości Aglomeracji Poznańskiej.

Z Chludowa w 5 minut dojedziemy do centrum Suchego Lasu, w 15 do Tarnowa Podgórnego, a w 30 minut do Komornik. Podróż do Poznania przez Suchy Las i ulicę Obornicką trwa około 40 minut. Transport publiczny działa sprawnie. Dojazd autobusem z Chludowa do poznańskiego os. Sobieskiego zajmuje ok. 45 minut. Szybszy dojazd do ścisłego centrum Poznania zapewnia kolej, ponieważ podróż do stacji Poznań Główny zajmuje nie więcej niż 25 minut.

Mapa - dojazd z Chludowa do Poznania

Mapa – dojazd z Chludowa do Poznania

Wyjątkową atrakcję okolicy stanowi sąsiadujący z Chludowem Poligon Biedrusko. Amatorzy motocrossu oraz quadów, a także wielbiciele wycieczek pieszych i rowerowych na pewno nie będą się tutaj nudzić. Do eksploracji jest ponad 7 tys. hektarów powierzchni o zróżnicowanym terenie, z zabytkowymi budynkami i obiektami wojskowymi. Porównywalne atrakcje może dostarczyć mieszkańcom jedynie znajdujące się po drugiej stronie poligonu Biedrusko.

Chludowo może pochwalić się dobrym zapleczem edukacyjnym. W miejscowości funkcjonuje przedszkole, szkoła podstawowa, oraz gimnazjum.

Pozytywny wizerunek wsi budują nowe bogato wyposażone place zabaw oraz zadbane boiska sportowe. Dobrym miejscem na spacer jest zabytkowy park przy Zgromadzeniu Misjonarzy Werbistów.

Ważnym atutem Chludowa jest bliskość Suchego Lasu z rozwiniętym zapleczem handlowo-usługowym, ale jeśli ktoś nie chce, to nie musi nigdzie jeździć, aby zrobić podstawowe zakupy. W Chludowe działa market Dino oraz mniejsze sklepy. Co więcej, jest tu restauracja. Osoby chcące mieszkać pod lasem, ale liczące na łatwiejszy dostęp do sklepów i galerii handlowych powinny zainteresować się zamieszkaniem np. w Lusowie (gmina Tarnowo Podgórne) lub wspomnianym wcześniej Biedrusku.

ZŁOTY DOMSprawdź gdzie pod Poznaniem mieszka się najlepiej? Poznaj miejscowości i osiedla wyróżnione ZŁOTYM DOMEM.

Ceny ofertowe działek budowlanych zlokalizowanych przy lesie w Chludowie oscylują wokół 150 zł/m2. Ceny transakcyjne wynoszą około 140 zł/m2. Porównywalne ceny działek przy lesie można znaleźć w Zakrzewie w gminie Dopiewo.

Warto porównać:

W okolicy Poznania znajduje się kilka miejscowości, w których istnieje możliwość zakupu działki lub domu w pobliżu lasu. Są to np. Zakrzewo (gmina Dopiewo), Lusowo i Lusówko (gmina Tarnowo Podgórne), Miękowo i Potasze (gmina Czerwonak) oraz Biedrusko, gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie lasu budowane jest Osiedle Błękitny Staw.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 30.07.2015

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

Zobacz jak oceniam 2-poziomowe mieszkanie w Dąbrówce koło Poznania.  Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-lesna-polana-forma-yt-play-300x169