Gdzie warto mieszkać? Kicin (gm. Czerwonak) – dom przy lesie koło Poznania

Kicin - nowe domy i działki budowlane przy lesieKicin to jedna z tych miejscowości, której nie można odmówić uroku. Położona na skraju Puszczy Zielonki zapewnia ciszę, piękne widoki i ciekawe trasy rowerowo-spacerowe. Do tego lokalizacja umożliwia dotarcie do centrum Poznania w 30 minut. Warto wiedzieć, że już wkrótce ten czas ulegnie skróceniu, wpływając pośrednio na ceny działek budowlanych w Kicinie.

Aktualnie prowadzone, kompleksowe remonty dróg pozwolą mieszkańcom gminy Czerwonak (czytaj artykuł: Gmina Czerwonak – dobry adres dla aktywnych) szybciej dojechać do Poznania. Dwupasmowa, bezkolizyjna trasa ma być gotowa już na jesieni 2016 roku.

Przebudowa ulic Gdyńskiej i Bałtyckiej, czyli głównych tras łączących Czerwonak i Koziegłowy z Poznaniem, znacznie usprawni podróżowanie. Powstaną dodatkowe pasy ruchu oraz wyczekiwany wiadukt dla samochodów nad przejazdem kolejowym. Zakończenie trwających obecnie prac przewidziano na 30 września 2016 roku.

Mapa - dojazd z Kicina do Poznania na Rondo Śródka

Mapa – dojazd z Kicina do Poznania na Rondo Śródka

Kicin to dobra lokalizacja pod budowę domu dla osób, które aktywnie wypoczywają w otoczeniu przyrody.

Rowerzyści i piechurzy docenią szlaki Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. Amatorzy jazdy konnej – ośrodki i szkółki jeździeckie. Łatwo tu również o ciekawostki przyrodnicze i zabytki – w miejscowości znajduje się XVIII-wieczny drewniany kościół oraz zabytkowa aleja lipowa, przy której utworzono Zieliniec z ławeczkami i placem zabaw. W odległości niespełna 4 km mieści się wieża widokowa – Dziewicza Góra. Nowa marina nad Wartą w Czerwonaku oddalona jest o 10 minut jazdy samochodem.

Nie tylko na emeryturę, ale też dla młodych

Ważnym atutem Kicina jest miejscowa szkoła podstawowa z kompleksem boisk, klub malucha i przedszkole. Najbliższe gimnazjum funkcjonuje w pobliskich Koziegłowach. Dzieci i nie tylko mogą korzystać z zajęć w nowym domu kultury w Kicinie.

Bliskie sąsiedztwo Koziegłów z zapleczem handlowo-usługowym pozwala szybko zrobić zakupy, dotrzeć do lekarza albo apteki. Niestety w samym Kicinie brakuje choćby małego marketu. Na taki komfort mogą liczyć mieszkańcy innych niewielkich miejscowości pod Poznaniem, na przykład Lusówka, Biedruska oraz Chludowa. Wieś, podobnie jak Chludowo i Biedrusko, może pochwalić się natomiast miejscową restauracją.

ZŁOTY DOMSprawdź gdzie pod Poznaniem mieszka się najlepiej? Poznaj miejscowości i osiedla wyróżnione ZŁOTYM DOMEM.

Rozbudowa infrastruktury drogowej oraz sieci kanalizacyjnej na terenie gminy Czerwonak pozytywnie wpływa na jakość życia mieszkańców. Nawet działki zlokalizowane tuż przy Puszczy Zielonce często są już podłączone do sieci.

Działka budowlana w Kicinie – czy ten zakup się opłaca?

Działki budowlane w Kicinie cechuje duża rozpiętość cenowa. Ceny działek są uzależnione od stanu uzbrojenia w media, odległości od lasu oraz wielkości parceli. Aktualnie działkę budowlaną w Kicinie z dostępem do mediów można nabyć w cenie już od 100 tys. za 1000 m2.  Dla porównania, ceny działek budowlanych takiej samej wielkości zlokalizowanych w Chludowie w gminie Suchy Las oscylują wokół 140 tys. zł. Na podobne ceny działek przy lesie można liczyć w Zakrzewie (gm. Dopiewo).

Warto porównać:

Gdzie jeszcze pod Poznaniem można mieć zieleń za oknem i szybki dojazd do miasta?

Pod względem przyrodniczo–krajobrazowym Kicin można przyrównać do innych wsi położonych w otulinie Puszczy Zielonki, na przykład popularnych w ostatnich latach wsi Miękowo i Potasze. Można tu znaleźć ciekawe domy np. na Osiedlu Puszcza Zielonka. Minusem tych specyficznych, bo położonych praktycznie w samym lesie, lokalizacji jest większa odległość od Poznania, jak również brak miejscowych szkół. Kolejnym przykładem jest położone w odległości 5 kilomentrów od Kicina Mielno, gdzie w sąsiedztwie puszczy powstaje ekskluzywne osiedle z rezydencjami – Villa Morena.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 14.04.2016

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną dom w zabudowie szeregowej kilka kroków od Puszczy Zielonki. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-puszcza-zielonka-yt-play-300x169