Gdzie warto mieszkać? Biedrusko (gm. Suchy Las) – zielone sąsiedztwo przyciąga nowych mieszkańców

Pałac w Biedrusku (gmina Suchy Las)Biedrusko w gminie Suchy Las to coraz chętniej wybierana lokalizacja do zamieszkania pod Poznaniem w zielonej okolicy. Sprawdź, jak się tutaj mieszka oraz jakie nowe osiedla budują deweloperzy w Biedrusku!

Biedrusko nie kojarzy się już tylko z poligonem. Bliskość Poznania i dostęp do terenów o wyjątkowych walorach przyrodniczych oraz dobrej jakości infrastruktury to główne atuty Biedruska. Cisza oraz sąsiedztwo Obszaru NATURA 2000 to elementy stawiające Biedrusko na równi z takimi miejscowościami jak Miękowo i Potasze w gminie Czerwonak lub w Mielnie koło Poznania – z osiedlem Villa Morena. To doskonałe miejsce dla wszystkich lubiących aktywnie wypoczywać wśród zieleni. Ale nie tylko! Biedrusko to również coraz szerszy wybór nowych domów i mieszkań. Sprawdź, co się teraz buduje w tej okolicy!


Wybrane inwestycje deweloperskie w Biedrusku:

Nową, aktualnie rozbudowywaną inwestycją w Biedrusku jest Osiedle Aurinia (deweloper BTM). Mające w sumie obejmować 87 mieszkań, garaże i lokale usługowe w 3-piętrowym budynku wielorodzinnym osiedle juz powstaje. Pierwszy etap inwestycji zlokalizowanej przy ul. Zjednoczenia 6 w Biedrusku jest gotowy. W ramach pierwszych 53 lokali do wyboru są metraże od 32 do 81 m2 w cenie od 3,7 do 4,9 tys. zł/m2. Lokalizacja gwarantuje dostęp do licznych terenów spacerowych i zaplecza handlowego. Na osiedlu – wraz z postępem prac –  ma również powstać plac zabaw. Etap drugi z kolejnymi mieszkaniami aktualnie jest w budowie. Warto wiedzieć, że Osiedle Aurinia sąsiaduje ze starszymi budynkami wielorodzinnymi.


Tilia Osiedle Parkowe w Biedrusku to sześć budynków wielorodzinnych, które powstają przy ul. Świerczewskiego 92, a więc w sąsiedztwie Pałacu w Biedrusku. Swoim stylem budynki mają nawiązywać do klimatu okolicy, czego przejawem ma być elewacja z elementami muru pruskiego. Wśród powstających na osiedlu 44 nowych mieszkań są lokale o powierzchni wynoszącej od 57 do 90 m2, w tym lokale na najwyższej, trzeciej kondygnacji z dostępem do dodatkowej przestrzeni (skrytki) na strychu, a także – mieszkania parterowe z ogródkami. Na parterach części budynków powstaną lokale handlowo-usługowe. W ramach osiedla przewidziano łącznie 88 miejsc postojowych przy budynkach (garaży podziemnych brak) oraz osiedlowy plac zabaw. Cenowo osiedle nie odbiega od konkurencji – za nowe mieszkanie na Osiedlu Parkowym Tilia trzeba zapłacić od 4,5 do 5,2 tys. zł/m2 . Osiedle Parkowe jest obecnie w trakcie budowy. Planowany termin ukończenia prac to pierwszy kwartał 2019 roku.


Osiedla Natura w Biedrusku przedstawiać raczej nie trzeba. Osiedle budowane przez firmę Jakś-Bud obejmuje domy szeregowe, apartamenty oraz mieszkania dwu – i jednopoziomowe. Na terenie osiedla są utwardzone drogi, chodniki i oświetlenie uliczne. Całość cechuje nowoczesna stylistyka i dbałość o szczegół. Ceny mieszkań o powierzchni od 62 do 120 m2 w budynku wielorodzinnym przy ul. Pułku Strzelców Konnych wynoszą od 279 tys. zł do 564 tys. zł w przypadku największego mieszkania dwupoziomowego. Firma Jakś–Bud kusi klientów wizją budowy Nowego Rynku w Biedrusku w ramach kooperacji z gminą Suchy Las. Ma się tu znaleźć, oprócz ratusza i deptaka z fontanną, bogate zaplecze handlowo–usługowe zlokalizowane w kamieniczkach. Jak dotąd, plany udało się zrealizować w niewielkim zakresie – w miejscu Nowego Rynku działa market, Poczta oraz kawiarnia Motylarnia. Kiedy ciąg dalszy? Czekamy na rozwój sytuacji.


Osiedle Błękitny Staw w Biedrusku jest adresowane do najbardziej wymagających klientów. Zamknięte osiedle przestronnych domów jednorodzinnych usytuowano w malowniczym otoczeniu lasu, z widokiem na staw, przy którym funkcjonuje plac zabaw, co stanowi istotne udogodnienie dla rodzin z dziećmi. Całe osiedle jest w pełni zagospodarowane. Posiada wybrukowane drogi, chodniki i oświetlenie uliczne. Ponadto, w standardzie wykonywane są podjazdy do domów z kostki brukowej. Osiedle Błękitny Staw realizuje deweloper Novum Plus – znany z budowy innej cieszącej się dużym zainteresowaniem inwestycji jaką jest Osiedle Rozalin w Lusówku.


Kolejną  inwestycją deweloperską w Biedrusku z bezpośrednim dostępem do lasu, ale niestety bez kompletnych gotowych dróg dojazdowych, jest Osiedle Jesionowe firmy Akropol Inwestycje. Dotychczas na osiedlu powstały domy jednorodzinne w zabudowie szeregowej o powierzchni od 114 m2 oraz mieszkania o powierzchni od 61 do 113m2 w cenie od 3,6 do 4,2 tys. zł/m2. W praktyce, za 3-pokojowe mieszkanie trzeba zapłacić około 260 tys. zł, a za 4-pokojowe – 309 tys. zł. Docelowym założeniem inwestora jest budowa ponad 200 domów i mieszkań w budynkach szeregowych. Zgodnie z zapewnieniami dewelopera, Osiedle Jesionowe ma być w pełni zurbanizowane. Wśród zapowiadanych udogodnień są m.in. przedszkole i klub malucha, klub fitness, sklep oraz place zabaw, które mają powstawać w miarę rozbudowy osiedla – orientacyjnie do roku 2019. Jak informuje inwestor, gmina Suchy Las sukcesywnie ma także utwardzać drogi na Osiedlu Jesionowym.


Sprawdź zanim zamieszkasz:

  • Zaplecze edukacyjne i opieka medyczna
    W Biedrusku działa przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum oraz renomowana szkoła prywatna, co korzystnie wpływa na jakość życia rodzin z dziećmi. Oprócz tego, mieszkańcy mają dostęp do miejscowego ośrodka zdrowia.
  • Dojazdy
    Pewnym minusem mieszkania w tej lokalizacji do niedawna był codzienny dojazd samochodem z Biedruska do Poznania. Trasa przez Radojewo jest wprawdzie niezwykle malownicza, ale też zakorkowana na wysokości Naramowic, skąd dojazd do centrum miasta w godzinach szczytu bywa kłopotliwy. Na szczęście, dla mieszkańców Biedruska pojawiła się alternatywa. Gruntownie przebudowana ulica Gdyńska (w gminie Czerwonak) to nowa możliwość łatwiejszego i szybszego dojazdu do Poznania właśnie trasą przez Czerwonak.
    Warto również wiedzieć, że od 1 stycznia 2015 roku przez Biedrusko przebiega trasa linii nr 348 w taryfie ZTM. Autobus w 25 minut zawozi pasażerów na dworzec przy os. Sobieskiego w Poznaniu, gdzie można przesiąść się do Pestki (PST – Poznański Szybki Tramwaj). Autobusy kursują co pół godziny w szczycie i co godzinę poza szczytem. Tym sposobem, mieszkańcy Biedruska zyskali dogodne połączenie z jednym z najważniejszych punktów komunikacyjnych w Poznaniu.
  • Codzienne zakupyObok wspomnianej już małej strefy handlowej przy Nowym Rynku, w Biedrusku działa market Biedronka przy ul. Poznańskiej. Atrakcyjne weekendy można spędzać również w Pałacu w Biedrusku, gdzie działa restauracja i winiarnia. Rozbudowane zaplecze handlowo-usługowe (Galeria Sucholeska i szereg marketów) oraz obiekty sportowo – rekreacyjne (np. Park Wodny Octopus) znajdują się w oddalonym o 11 km Suchym Lesie.
Osiedle Morasko ParkPOLECAMY! Osiedle Morasko Park – wygodne domy w wysokim standardzie. Duże ogrody, w tym częściowo zalesione! Poznaj nowe osiedle w zielonej okolicy! Zobacz więcej!
Osiedle Nowe Złotniki (gm. Suchy Las)POLECAMY! Osiedle Nowe Złotniki – wygodne bliźniaki i szeregowce w atrakcyjnej okolicy, kilka kroków od lasu. Poznaj szczegóły.

Zestawiając razem dostęp do unikalnych terenów zielonych, dobrej jakości infrastruktury z usprawnieniami w zakresie komunikacji, Biedrusko stanowi ciekawą lokalizację pod zakup domu albo mieszkania pod Poznaniem zwłaszcza dla osób ceniących spokój i możliwość obcowania z przyrodą.

Warto wiedzieć:

Podpoznańska gmina Suchy Las, na terenie której znajduje się Biedrusko, dzięki wyjątkowo zasobnemu budżetowi, tworzy doskonałe warunki do życia. Większość domów i mieszkań jest zlokalizowana przy utwardzonych drogach i jest podłączona do sieci kanalizacyjnej. Mieszkańcy mają zapewniony łatwy dostęp do licznych placówek oświatowych, obiektów sportowych i terenów rekreacyjnych. Zachodnia Obwodnica Poznania pozwala na sprawne dotarcie do innych miejscowości Aglomeracji Poznańskiej. Jedną z najdogodniejszych lokalizacji pod tym względem jest Osiedle Nowe Złotniki dewelopera Duda Development, gdzie aktualnie można kupić wygodny dom w zabudowie szeregowej w cenie od 3 998 zł/m2.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 16.03.2018 r.

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →

Dodaj komentarz