Osiedle Białe – Baranowo – Nowe domy i mieszkania od dewelopera pod Poznaniem

Osiedle Białe Baranowo - nowe szeregowce domy i mieszkania od dewelopera w okolicy Poznania. Inwestor AOA deweloper. Foto Blisko PoznaniaOsiedle Białe – Baranowo to systematycznie rozbudowywana inwestycja tuż przy granicy z Poznaniem. Deweloper AOA oferuje zarówno szeregowce, nowe bliźniaki czy domy jednorodzinne z garażami. Baranowo w gminie Tarnowo Podgórne to w mojej opinii atrakcyjna lokalizacja pod budowę domu. Do tego stopnia, że dostępnych działek jest tu niewiele, a te, które pojawią się ofercie, są drogie. Dlatego Osiedle Białe w Baranowie to moim zdaniem ciekawa propozycja dla osób, którym zależy na szybkim dojeździe do Poznania i wygodzie. Czytaj więcej w recenzji.

Kolejnym atutem Osiedla Białego jest pobliskie Jezioro Kierskie – miejsce wypoczynku dla amatorów sportów wodnych i spacerowiczów. Osiedle co prawda nie sąsiaduje bezpośrednio z jeziorem, ale na plażę można stąd dojść pieszo już w około 15 minut. Gdzie dokładnie powstaje Osiedle Białe? Osiedle Białe wznoszone jest przy jednej z bocznych ulic Baranowa – przy ul. Białej – przez firmę AOA Deweloper. Docelowo ma się ono składać z 5 domów jednorodzinnych, 9 domów szeregowych z 4 lub 6 segmentami każdy, 35 domów bliźniaczych oraz 20 mieszkań. W bliskim sąsiedztwie powstaje również nowe niewielkie Osiedle Platynowe.

Jak dotąd, firma AOA Deweloper zrealizowała znaczną część zakładanego planu inwestycji. Postęp budowy można zobaczyć na naszych zdjęciach. Teren Osiedla Białego  jest w mojej opinii ładnie zagospodarowany, tj. systematycznie powstają wybrukowane drogi wewnętrzne, chodniki oraz oświetlenie uliczne – co w przypadku inwestycji realizowanych na terenie gminy Tarnowo Podgórne jest standardem. Widać, że mieszkańcy Osiedla Białego dbają też o wizualną stronę swoich domów i ogrodów. Duży plus dla nich za efektowne kompozycje z traw, kwiatów i kamieni ozdobnych!


POLECAM: Nowe domy w Lusowie, blisko jeziora:


Osiedle Białe w Baranowie oferuje mieszkania, szeregowce, bliźniaki oraz duże domy jednorodzinne – wybór jest więc spory. Podkreślenia wymaga fakt, że metraż oferowanych nowych domów i mieszkań na Osiedlu Białym pod Poznaniem wynosi od 81 do 176 m2 z działkami o powierzchni od 220 do ponad 1000 m2. To, moim zdaniem, sporo.


Sprawdź też inne osiedla powstające w okolicy: Osiedle Platynowe Baranowo, Osiedle Sadowa czy osiedle Zielona Przystań w Baranowie, Osiedle Sady oraz nowe domy przy ul. Szklonej w Tarnowie Podgórnym.


Jak się mieszka w Baranowie na Osiedlu Białym? Opinie mieszkańców są z reguły pozytywne:

Po pierwsze liczy się atrakcyjna lokalizacja. Nowe domy w Baranowie pod Poznaniem są położone blisko terenów rekreacyjnych nad Jeziorem Kierskim przy jednoczesnym szybkim połączeniu komunikacyjnym z Poznaniem. Z Baranowa oraz sąsiednich Chyb można dojechać do centrum Poznania w 20 minut dzięki szybkiej trasie nr 92. W pobliżu znajdują się również węzły Zachodniej Obwodnicy Poznania. Co więcej, mieszkańcy Osiedla Białego docenią panującą tu ciszę. Ta część Baranowa jest wolna od hałasów dochodzących z Toru Poznań oraz generowanych przez samoloty przelatujące nad pobliskim Przeźmierowem. Panująca w tym miejscu cisza to spory atut, biorąc pod uwagę fakt, że nowe domy i mieszkania na Osiedlu Białym w Baranowie powstają w bliskiej odległości od granicy Poznania. W moim mniemaniu atutem są też malownicze miejsca na spacer, takie jak np. molo w Chybach, które opisujemy w RANKINGU NAJLEPSZYCH PLAŻ.

Do dyspozycji mieszkańców Baranowa jest także dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa, sportowa oraz edukacyjna, w tym nowoczesne przedszkole i szkoły, których istnienie szczególnie docenią rodzice. Kolejnym plusem Osiedla Białego jest łatwy dostęp do punktów handlowo-usługowych. W pobliżu, przy rondzie na ul. Szamotulskiej działa lokalne centrum handlowe z marketem Biedronka, apteką, piekarnią i sklepem mięsnym. Niedaleko – market Dino. W sąsiednim Przeźmierowie funkcjonują kolejne sklepy i markety, a w położonym niedaleko Swadzimiu zlokalizowane jet duże centrum handlowe Auchan. W ślad za rozwiniętą infrastrukturą oraz bliskim sąsiedztwem Poznania idą relatywnie wysokie ceny domów i mieszkań na Osiedlu Białym.


POLECAM Inteligentne domy z rekuperacją i garażem:


Dla niektórych klientów pewnym minusem Osiedla Białego AOA jest – moim zdaniem – wynosząca ponad 1 km odległość od przystanku autobusowego, co może być nieco uciążliwe dla niektórych osób codziennie dojeżdżających autobusem do pracy oraz młodzieży dojeżdżającej do szkół do Poznania. Co z kolei dotyczy najmłodszych uczniów, to będą oni musieli pokonać dość ruchliwą ul. Szamotulską w drodze do szkoły (chyba że zamiast szkoły przy ul. Wypoczynkowej wybiorą kameralną Akademię Pitagorasa). Mimo, że wzdłuż trasy jest chodnik, to natężenie ruchu jest tu duże. Z tego powodu, część osób mieszkających w sąsiedztwie Osiedla Białego dowozi swoje dzieci do szkoły w obawie o ich bezpieczeństwo. Niemniej jednak należy w tym miejscu dodać, że deweloper nie ma na taki stan rzeczy wpływu.

Nowe mieszkania i domy w gminie Tarnowo Podgórne cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących. Jedną z głównych przyczyn takiej sytuacji jest to, że gmina dba o wysoki komfort mieszkania we wszystkich miejscowościach do niej należących. Szczegółowy opis tego, jak się mieszka w Baranowie znajduje się we wpisie pod tytułem “Gdzie warto mieszkać? – Baranowo”.

ZOBACZ budowę Osiedla Białego AOA i podziel się opinią!


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 6.12.2018

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

O takim domu marzy wielu z nas. Zobacz go ze mną!  Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

Dodaj komentarz