Osiedle Cytrusowe w Skórzewie – szeregowce i mieszkania tuż za Poznaniem

Osiedle Cytrusowe - szeregowce w SkórzewieOsiedle Cytrusowe w Skórzewie pod Poznaniem należy do największych w okolicy i wciąż się rozbudowuje. Obecnie w ofercie inwestora osiedla – Spółdzielni Mieszkaniowej Ławica – Zachód znajdują się domy jedno- i dwukondygnacyjne w zabudowie szeregowej i bliźniaczej oraz mieszkania w budynkach 4-rodzinnych.

Osiedle Cytrusowe wyróżnia szeroka oferta domów i mieszkań z ogródkami:

  • Mieszkanie jednopoziomowe o powierzchni 64 m2 w budynku 4-rodzinnym z dwoma oddzielnymi wejściami. Do mieszkań przynależą niemal 130-metrowe ogródki i niewielkie komórki lokatorskie. Brak garażu – jest miejsce postojowe przy budynku. Termin realizacji: czwarty kwartał 2016 roku.
  • Dom jednorodzinny parterowy w zabudowie szeregowej o powierzchni około 80 m2 to ciekawa i rzadko spotykana w okolicy Poznania propozycja. Dom 4- lub 3-pokojowy posiada niezależne wejście i przynależny ogródek, przez co zapewnia większe poczucie prywatności niż mieszkanie w budynku wielorodzinnym. Dom nie posiada garażu, a jedynie miejsce postojowe. Minusem oferty jest dość odległy termin realizacji – koniec 2016 lub koniec 2017 roku.
  • Dom jednorodzinny dwupiętrowy w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej zwraca uwagę dużą powierzchnią użytkową (około 150 m2) oraz przynależnym garażem i sporym ogródkiem o powierzchni od około 250 do 430 m2. Termin realizacji to – w zależności od wybranej opcji – koniec 2016 lub koniec 2017 roku.
  • Szeregowce dwukondygnacyjne są dostępne również w mniejszym, 115-metrowym wariancie. Jego atutem jest przynależny garaż i ogródek. Planowany termin realizacji to – tak jak w przypadku wymienionych wcześniej ofert – czwarty kwartał 2017 roku.

Jak się mieszka na Osiedlu Cytrusowym?

Szeregowce w Skórzewie na Osiedlu Cytrusowym cechuje wysoka estetyka dzięki stonowanej kolorystyce oraz relatywnie dużym ogródkom. Gotowe wybrukowane drogi, chodniki oraz oświetlenie uliczne także budują pozytywny wizerunek osiedla i – przede wszystkim – korzystnie wpływają na komfort życia na osiedlu. Ponadto, u zbiegu ulic Rumiankowej i Malinowej znajduje się osiedlowy plac zabaw, który – pozbawiony roślinności – nie zapewnia niestety choćby skrawka cienia w upalne dni.

Parterowy dom bliźniak na sprzedaż - Borówiec / PoznańPOLECAM! Parterowy dom bliźniak w Borówcu, 100 metrów od lasu. Zobacz FILM!
Osiedle Nowy Bnin - nowe mieszkania na sprzedaż / KórnikPOLECAM! 5-pokojowe mieszkanie na Osiedlu Nowy Bnin / Kórnik. Zobacz FILM!
Dom szeregowy na sprzedaż - Komorniki / WiryPOLECAM! 4-pokojowe mieszkanie z ogrodem w nowym szeregowcu w Komornikach. Zobacz FILM!

Osiedle Cytrusowe w Skórzewie przykuwa uwagę jednolitym stylem niskiej zabudowy oraz dobrą osiedlową infrastrukturą, a także lokalizacją kilka minut drogi od Poznania w miejscu, gdzie wszystko jest pod ręką. Dojazd do Zachodniej Obwodnicy Poznania trwa kilka minut, zaś do centrum Poznania – zaledwie 15 minut dzięki ulicy Złotowskiej i dalej – Bukowskiej. Skórzewo może się pochwalić rozbudowanym zapleczem handlowo-usługowym (galeria handlowa, markety, sklepy, restauracje) i edukacyjnym (żłobki i przedszkola, szkoła podstawowa, nowoczesne gimnazjum).

Przez wzgląd na wymienione udogodnienia i szeroką ofertę lokali, śmiało można powiedzieć, że Osiedle Cytrusowe to przyjazne miejsce do życia dla osób w każdym wieku. Jednak i tu można dopatrzyć się pewnych mankamentów.


ZOBACZ Nowe bliźniaki z dużym ogrodem w Tarnowie Podgórnym:


Osiedle Cytrusowe Skórzewo – minusy:

  • Brak bezpośredniego dostępu z Osiedla Cytrusowego do terenów rekreacyjnych.
  • Brak elementów małej zieleni, skwerków, ławek i miejsc odpoczynku, które na tak dużym osiedlu mogłyby występować w większej ilości.

Osiedle Cytrusowe Skórzewo – ceny domów i mieszkań:

Z uwagi na bliskie sąsiedztwo miasta Osiedle Cytrusowe nie należy do najtańszych w okolicy Poznania. W ramach czwartego etapu można kupić dom szeregowy o powierzchni 115 m2 w cenie ponad 396 tys. zł. Cena segmentu rośnie powyżej 420 tys. zł wraz ze wzrostem powierzchni przynależnego ogródka. Kolejny etap, którego zakończenie zaplanowano na koniec 2016 r., obejmuje tańsze, bo mniejsze (80-metrowe) szeregowce w zabudowie parterowej. Ich cena zaczyna się od 331 tys. zł. Z kolei mieszkanie w budynku 4-rodzinnym można obecnie nabyć w cenie około 264 tys. zł. Trzeba przyznać, że są to wysokie ceny w porównaniu z tymi oferowanymi przez innych deweloperów na terenie gminy Dopiewo czy sąsiedniej gminy Tarnowo Podgórne.

Osiedle Przy Trakcie w Rokietnicy. Nowe mieszkania na sprzedaż - deweloper ArielPOLECAM! Osiedle Przy Trakcie w Rokietnicy – wygodne mieszkania w willach blisko Poznania. Poznaj szczegóły.

Podsumowując, szeregowce w Skórzewie na Osiedlu Cytrusowym zainteresują osoby chcące mieszkać tuż za rogatkami Poznania, gdzie do dyspozycji jest cała niezbędna infrastruktura, w tym szybkie połączenia drogowe. Jednakże na tle konkurencji Osiedle Cytrusowe jest mało atrakcyjne cenowo.

Zachodnie przedmieścia Poznania – gdzie najlepiej kupić dom lub mieszkanie?

Zachodnie przedmieścia Poznania wyróżniają się bogatą ofertą nowych domów i mieszkań w różnych przedziałach cenowych. Lepsze warunki finansowe niż Osiedle Cytrusowe oferuje na przykład Osiedle Grafitowe w Skórzewie, gdzie mieszkanie w willi miejskiej można kupić w cenie od 3,74 tys. zł/m2. Atrakcyjną ofertę sprzedaży mieszkań z garażami, piwnicami i przynależnymi ogródkami posiada sąsiadujące z popularną Dąbrówką w gminie Dopiewo – Osiedle Dąbrowa. Na zachód od Poznania usytuowane jest również w pełni zagospodarowane Osiedle Rozalin w Lusówku, gdzie można kupić zarówno dom w kilku wariantach do wyboru, jak i mieszkanie.


bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 17.11.2015

5 miejsc dla Ciebie!Szukasz domu lub mieszkania w okolicy Poznania i nie wiesz, na co się zdecydować? Możemy Ci pomóc! Wybierzemy 5 miejsc najlepiej spełniających oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Sprawdź jak to działa →