Gdzie warto mieszkać? Lisówki i Trzcielin (gm. Dopiewo) – dom na wsi przy lesie

Lisówki - gmina DopiewoLisówki i Trzcielin w gminie Dopiewo to propozycja dla osób szukających dużej działki budowlanej pod Poznaniem blisko lasu, na tak zwanej prawdziwej wsi.

W sąsiadujących ze sobą wsiach można wybierać spośród parceli o powierzchni od 1 tys. m2 do 5 tys.m2 w cenie 50 – 90 zł/m2. Położenie po zachodniej stronie Poznania pozwala na sprawny dojazd do centrum miasta (30 km) w 50 minut. Gorzej gdy trzeba korzystać z komunikacji autobusowej – chociaż przystanki położone są blisko zabudowań, to linia nr 791 kursuje bardzo rzadko.

Minusem działek w Lisówkach jest brak dostępu do gazu i kanalizacji i – jak to często bywa w gminie Dopiewo – brak utwardzonych dróg. Dla porównania, znacznie lepsze warunki oferują takie miejscowości jak Miękowo i Potasze położone w otulinie Puszczy Zielonki.

Mapa - dojazd z Lisówek do Poznania

Mapa – dojazd z Lisówek do Poznania

Za to mieszkańcy Lisówek i Trzcielina mogą cieszyć się malowniczym położeniem domów na terenach przylegających do znajdujących się w sąsiedztwie wsi wzniesień Wielkopolskiego Parku Narodowego. Nie tylko na grzyby czy spacer po lesie, ale również nad pobliskie Jezioro Tomickie można wybrać się zaraz po wyjściu z domu. Duży zawód poczują jednak spragnieni plażowania – plaży tutaj nie ma, a tereny nad jeziorem są niestety zaniedbane. Znacznie lepsze warunki do aktywnej rekreacji zapewniają takie miejscowości po zachodniej stronie Poznania jak Lusowo i Lusówko. Infrastruktura nad tamtejszym Jeziorem Lusowskim sprosta najwyższym wymaganiom.

Miejscowe zaplecze handlowo-usługowe prezentuje się skromnie, ale 5 minut jazdy samochodem wystarczy na dotarcie do Stęszewa (market Biedronka, Dino i inne), 10 minut – do Dąbrówki (dwie galerie handlowe, Biedronka, Chata Polska), a 20 minut – do hipermarketu Auchan Swadzim.

Rodzice chcący zamieszkać w Trzcielinie lub Lisówkach z dziećmi muszą liczyć się z dojazdami uczniów do szkół. Przedszkole i szkoła podstawowa działają w pobliskim Konarzewie, a gimnazjum – w Skórzewie i Dopiewie.

Odwiedzam z kamerą nowe domy i mieszkania

Zobacz jak oceniam 2-poziomowe mieszkanie w Dąbrówce koło Poznania.  Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-lesna-polana-forma-yt-play-300x169

Lisówki i Trzcielin są ze względu na atrakcyjne otoczenie i niską cenę działek budowlanych chętnie wybierane jako miejsce budowy domów i rezydencji. Znaczna część dostępnych działek już znalazła właścicieli, na co decydujący wpływ ma spokojny charakter miejsca i pewność, że okolica pozostanie niezmieniona w przyszłości. Miejscowy plan zagospodarowania przewiduje dla tego terenu wyłącznie budowę domów jednorodzinnych.

Plusy i minusy mieszkania w Lisówkach i Trzcielinie:

  • + Cicha i spokojna okolica
  • + Bezpośredni dostęp do terenów zielonych
  • + Sprawny dojazd do Poznania
  •  Brak dostępu do sieci gazowej i kanalizacyjnej
  •  Brak asfaltowych dróg dojazdowych do posesji
  •  Brak szkół i przedszkoli, boisk i innych obiektów w miejscowościach
  •  Niezagospodarowana linia brzegowa jeziora
  •  Brak oferty domów i mieszkań deweloperskich. W Trzcielinie można jedynie kupić dom w stanie surowym w ramach niewielkiego osiedla domów jednorodzinnych – Topolowe Zacisze w cenie 216 tys. zł.

bliskopoznania-karolina-malecka-v2Autorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 20.05.2015

Odwiedzam z kamerą nowe mieszkania

Zobacz ze mną dom w zabudowie szeregowej kilka kroków od Puszczy Zielonki. Oglądaj więcej recenzji mieszkań →

osiedle-puszcza-zielonka-yt-play-300x169