Ranking: Gdzie zamieszkać blisko Poznania, żeby szybko i wygodnie robić zakupy?

Przedmieścia Poznania oferują zróżnicowaną ofertę handlowo-usługową. Gdzie zamieszkać, żeby bez męczących dojazdów i stania w korkach robić codzienne zakupy? Zobacz, gdzie zakupy robi się najszybciej i najwygodniej. Sprawdź, w której podpoznańskiej miejscowości można mieć dużą galerię handlową i wszystkie popularne dyskonty w jednym miejscu, blisko domu.


Miejsce 5. Tarnowo Podgórne

Biedronka i Lidl, markety Tesco, Chata Polska czy Dino oraz mniejsze sklepy i punkty usługowe – mieszkańcy Tarnowa Podgórnego mają gdzie robić zakupy, których nie zakłócają ani korki uliczne ani długie kolejki w kasach. Co więcej, położony w centrum Tarnowa Podgórnego pasaż handlowy mieści drogerię i centrum fitness. Mimo, że wszystkie markety nie są zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie, to zakupy ułatwia dobry dojazd i niewielkie odległości dzielące poszczególne sklepy. Miejscowość nie może się pochwalić własną galerią handlową. W odległości siedmiu kilometrów od Tarnowa Podgórnego znajduje się hipermarket Auchan Swadzim. Bezpośredni dostęp do sklepów i marketów oraz szybki dojazd do hipermarketu oferują również takie miejscowości w gminie Tarnowo Podgórne jak Baranowo, Lusówko, Lusowo i Przeźmierowo.

Miejsce 4. Mosina i Krosno

Szybkie i przyjemne zakupy podczas spaceru? W Mosinie to możliwe. Galeria Familijna (Biedronka, apteka, drogeria, piekarnia i inne) zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie nowych osiedli mieszkaniowych, w tym Osiedla Królewskiego i Osiedla Miodowego. Stąd w 10 – 15 minut można dojść pieszo do innych sklepów i punktów usługowych oraz do marketu Lidl przy ul. Kolejowej w Mosinie. Jeszcze szybciej można dojechać tam rowerem, co ułatwi bezpieczna ścieżka rowerowa. Na tle innych miejscowości pod Poznaniem Mosinę wyróżnia jednak przede wszystkim prężnie działające, nowe Targowisko „Mój Rynek” (inna nazwa: Zielony Rynek) zlokalizowane w centrum miejscowości. Otwarte we wtorki, piątki i weekendy oferuje między innymi duży wybór świeżych, regionalnych produktów.

Miejsce 3.Swarzędz

Duże rozmiary miasta nie przeszkadzają w korzystaniu z zaplecza handlowego. Sklepy, pasaże handlowe i markety (np. Biedronka, Chata Polska, Lidl) są rozmieszczone dość równomiernie na terenie Swarzędza. Systematycznie powstają kolejne nowe obiekty – ostatnio Kaufland czy wcześniej nowe delikatesy Piotr i Paweł. Na uwagę zasługuje duże Centrum Handlowe ETC w Swarzędzu (m.in. Intermarche, apteka, drogeria, sklepy odzieżowe i meblowe, restauracja) oraz mniejsze – CH Agrobex. Swarzędz zapewnia wygodny dojazd do marketów między innymi dzięki dobrze rozwiniętej sieci ścieżek rowerowych.

Miejsce 2.Suchy Las

W zlokalizowanej w centrum miejscowości Galerii Sucholeskiej znajdują się nie tylko delikatesy Piotr i Paweł, restauracja, Cukiernia Sowa, klub fitness, sklepy odzieżowe i obuwnicze, kantor oraz drogeria czy apteka. Można tu również skorzystać z usług medycznych, fryzjerskich i kosmetycznych albo wybrać się z dzieckiem do sali zabaw. Tuż obok galerii znajdują się dobre restauracje. Osoby chcące jednocześnie zrobić zakupy w dyskoncie, muszą – niedaleko – ale jednak podjechać. Przy ulicy Obornickiej znajduje się Lidl oraz Biedronka. Oprócz tego, na terenie całej miejscowości rozsiane są inne punkty handlowo-usługowe.

Miejsce 1.Skórzewo (gm. Dopiewo)

Krótki czas trwania zakupów i możliwość załatwienia wszystkich spraw w jednym miejscu to najważniejsze kryterium wygodnych zakupów. Dlatego zdecydowanym zakupowym liderem przedmieść Poznania jest Skórzewo, gdzie znajduje się Galeria Mallwowa, z delikatesami Piotr i Paweł, drogerią, apteką, kawiarnią, kwiaciarnią, Empikiem, klubem fitness, sklepem ze zdrową żywnością, restauracjami i innymi sklepami. Bezpośrednio przy galerii są rozmieszone popularne markety takie jak Lidl, Biedronka, Chata Polska i Netto. Możliwość zrobienia wszystkich zakupów w jednym miejscu to nie jedyny plus Skórzewa. Mieszkańcy mogą do strefy handlowej wygodnie dotrzeć pieszo albo dojechać samochodem, jak również na rowerze, a to dzięki nowym chodnikom, ścieżkom rowerowym i parkingom. W pobliżu Skórzewa dobrą lokalizacją w kontekście dostępności sklepów jest również Dąbrówka z dwoma galeriami handlowymi (Galeria Dąbrówka, Galeria Stokrotka), pobliskie Palędzie oraz Dąbrowa.


Warto wiedzieć

Również w innych, często nawet w małych miejscowościach pod Poznaniem powstaje coraz więcej marketów i galerii handlowych. Obiekty handlowe budowane są w sąsiedztwie nowych osiedli mieszkaniowych i osiedli domów jednorodzinnych.

Przykłady podpoznańskich miejscowości z nowymi obiektami handlowymi:

  • Baranowo w gm. Tarnowo Podgórne – CH Przystań (Biedronka, apteka, piekarnia) oraz market Dino w pobliżu Inwestycji Baranowo Pogodna, Zielonej Przystań i Osiedla Białego
  • KiekrzGaleria Kiekrz (Lewiatan, salon urody, apteka, pizzeria, butik i inne) w pobliżu nowych osiedli domów jednorodzinnych
  • Kamionki w gm. Kórnik – Galeria Mini (m.in. Tesco, piekarnia, apteka, sklep odzieżowy) w pobliżu nowych osiedli domów jednorodzinnych, jak również Osiedla Nowe Koninko i Świerkowa Polana
  • Lusówko w gm. Tarnowo Podgórne – market Dino, w pobliżu Osiedla Rozalin
  • Chludowo w gm. Suchy Las – market Dino, w pobliżu nowych domów jednorodzinnych
  • Tulce w gm. Kleszczewo – market Biedronka, przy Osiedlu Chillicity i Osiedlu Chabrowym
  • Rokietnica Centrum Biznesowo – Sportowe (m.in. Freshmarket), niedaleko Osiedla Przy Trakcie i Osiedla Kalinowego

Karolina MałeckaAutorem wpisu jest: Karolina Małecka
Ostatnia aktualizacja dnia 26.08.2015